Skip to main content

Wielu uważa, że ​​relaksujące właściwości ciepłej wody i dobrze dobranych soli do aromaterapii mogą złagodzić nieprzyjemne warunki, takie jak lęk i stres.

Mówi się nawet, że sól do kąpieli łagodzi bóle mięśni i stawów oraz łagodzi objawy wielu przewlekłych chorób skóry.

Najbardziej znaną dziś solą do aromaterapii jest sól do kąpieli z Morza Martwego. Ta sól do kąpieli jest skuteczną opcją w leczeniu łojotoku i łuszczycy.

Przeprowadzono kilka badań w celu ustalenia rzeczywistych korzyści płynących z tej aromaterapeutycznej soli do kąpieli i stwierdzono, że 80 procent pacjentów dotkniętych łuszczycą i chorobą zwyrodnieniową stawów zgłasza mniej bólu po aromatycznej kąpieli z solą z Morza Martwego.

Oprócz soli z Morza Martwego istnieje wiele soli używanych do aromaterapii soli do kąpieli. Jak również:

  • Sól morska
  • Sól dendrytowa
  • Sól Epsom
  • Wrzuć sól
  • Europejska sól spa
  • Sól słoneczna
  • Bretońska sól organiczna
  • Hawajska czerwona sól
  • Sól islandzka
  • Czarna morska różowa sól

Sól morska

Sól morska jest zwykłą solą z dodatkiem różnych minerałów w wodzie morskiej. Sól morska zawiera chlorek sodu, magnez i wapń oraz inne pierwiastki śladowe. Im bielszy kolor soli morskiej, tym lepiej. Sól morska jest dostępna w postaci drobnych, średnich i grubych ziaren. Sól morska jest uważana za sól podstawową, ponieważ jest łatwo dostępna i ogólnie niedroga.

Sól dendrytowa

Sól dendrytowa ma unikalną postać krystaliczną. Bardzo skutecznie wchłania i utrzymuje zapach soli do kąpieli. Sól dendrytowa szybko rozpuszcza się w wodzie do kąpieli. Bez soli dendrytycznej sól do kąpieli szybko traci swój zapach lub może tworzyć twarde grudki. Jeśli do każdego przepisu dodasz niewielką ilość (mniej niż 10%) soli dendrytowej, zapach pozostanie.

Sól z Morza Martwego

Sól z Morza Martwego pochodzi z Izraela i jest wyjątkowa pod względem składu mineralnego. Znacznie bardziej skoncentrowany niż sól morska. Sól z Morza Martwego składa się z chlorku sodu (takiego jak sól morska) oraz innych minerałów i pierwiastków śladowych. Sól z Morza Martwego może całkowicie zrelaksować ciało i duszę tuż przed snem. Sól z Morza Martwego można łączyć z innymi solami.

Sól Epsom

Sól Epsom jest czystą i białą solą piankową. Farba solna Epsom ma zawsze ten sam kolor od sklepu do sklepu. Epsom można łatwo znaleźć w lokalnym sklepie. Sól Epsom zawiera siarczan magnezu. Otrzymywany jest z gorzkich substancji (słona woda, w której chlorek sodu został już usunięty). W przeciwieństwie do innych soli, sól epsom nie zawiera chlorku sodu. Sól Epsom służy do łagodzenia bólów mięśni. Dobrze jest również wyciągać toksyny z organizmu.

Wrzuć sól

Sól trawiąca jest czysta i ma białe światło i jest dostępna w średnich ziarnach. Łatwo znaleźć w lokalnym sklepie. Sól do marynowania jest taka sama jak sól kuchenna, ale ma trzy główne różnice: Sól do marynowania jest średnioziarnista, a zatem większa niż sól kuchenna. Sól do marynowania nie jest jodowana ani dodatkami przeciwzbrylającymi. Jeśli przechowujesz sól do wytrawiania w wilgotnym lub wilgotnym otoczeniu, mogą tworzyć się twarde grudki.

Europejska sól spa

Europejska sól spa jest wydobywana z krystalicznie czystych wód Morza Śródziemnego. Dlatego powinien być droższy niż jakakolwiek inna sól. Europejska sól spa jest odparowywana przez słońce i morskie powietrze do lśniącej bieli. Europejskie uzdrowiska znane są z dogłębnej wiedzy na temat naturalnego leczenia i terapii. Służy do rozpieszczania ciała w luksusowym spa. Skład tej soli to głównie chlorek sodu. Europejską sól spa można mieszać z innymi solami.

Sól słoneczna

To biała, gruba sól. Zwykle, ze względu na swoje rozmiary, sól do opalania jest stosowana wyłącznie jako sól uzupełniająca w przepisie. Duży, jasny kryształ jest bardzo atrakcyjny, jeśli zmieszasz go z mniejszymi ziarnami, takimi jak sól Epsom lub europejska sól spa. Sól ta długo rozpuszcza się w wodzie. Sól słoneczna jest najlepsza po zmieszaniu z innymi solami.

Hawajska czerwona sól

Hawajska czerwona sól, znana również jako sól morska Alaea, jest naturalną, nieprzetworzoną solą. Ma rdzawy czerwony kolor z powodu czerwonej gliny obecnej w okolicy. Wulkaniczna czerwona glina jest bogata w tlenek żelaza. Ma właściwości lecznicze na ból gardła, rany, bóle ciała, skręcenia mięśni, zapalenie dziąseł i opryszczkę. Uważa się, że toksyny są pobierane z przepracowanej tkanki mięśniowej. Hawajską czerwoną sól można mieszać z innymi białymi solami, aby uzyskać najlepszą kombinację.

Sól islandzka

Islandzka sól solna pochodzi z parującego gorącego (gorącego niż 300 stopni) basenu znajdującego się 1 milę pod powierzchnią na Islandii. Sól ta jest bogata w krzemionkę i niezbędne pierwiastki śladowe, ale zawiera 60% mniej sodu niż normalna sól morska. Islandzkie sole solne natychmiast rozpuszczają się w wodzie i pozostawiają skórę jedwabiście miękką. Używaj islandzkich geotermalnych soli solankowych do kąpieli, aby rozluźnić bolące, zmęczone mięśnie, odtruć skórę i złagodzić suchą, łuszczącą się skórę. Wystarczająco delikatny do stosowania w wodzie do kąpieli dziecka, aby złagodzić swędzenie skóry. Użyj tej bogatej w minerały soli do kremów i balsamów do różnych suchych cery. Islandzką sól można mieszać z innymi solami.

Czarna morska różowa sól

Sól tę zbiera się tradycyjnymi metodami, aby zapewnić, że sól zachowa swój naturalny minerał i pozostanie wolna od chemikaliów. Wysokie stężenia bakterii halofilnych żyją w wodzie i skorupie solnej i powodują różowy kolor tej soli.

Mówi się, że sól z Morza Czarnego Różowa łagodzi ból w przypadku egzemy, łuszczycy, reumatyzmu, zapalenia stawów i napięcia mięśni. Starożytni używali go również do poprawy zdrowia skóry.

Black Sea Pink Salt to wyjątkowa luksusowa sól, którą można stosować w przepisach łazienkowych. Możesz mieszać tę sól z inną solą, aby uzyskać świetne połączenie.

Możesz zrobić aromaterapeutyczne sole do kąpieli dla siebie lub dać je znajomym. Aromaterapiczne sole do kąpieli będą idealnym prezentem na każdą okazję. Dzięki pięknym opakowaniom będziesz zaskoczony ich reakcją!

[ff id=”8″]